Spółka hazardowa w Gruzji

Michal Gawlak        02 sierpnia 2018        Komentarze (0)

To mój ostatni wpis poświęcony Gruzji w najbliższym czasie. Pisałem o procedurze rejestracji spółki oraz o podatkowych aspektach prowadzenia firmy w Gruzji. Teraz równie ciekawa tematyka – spółka hazardowa w Gruzji (zagadnienia licencyjne w wielkim skrócie).

Rodzaje licencji

Ustawodawstwo gruzińskie wyróżnia m.in. następujące rodzaje licencji hazardowych:

  • licencja na prowadzenie kasyna;
  • licencja na prowadzenie gier bingo;
  • licencja na prowadzenie gier liczbowych;
  • licencja na prowadzenie loterii;

Licencja upoważnia do prowadzenia działalności hazardowej w formie stacjonarnej oraz online – jednak nawet do prowadzenia działalności online prawo wymaga posiadania stałej placówki.

Koszty pozyskania licencji

Pozyskanie licencji jest kosztownym przedsięwzięciem. W pierwszej kolejności należy powołać do życia spółkę na terytorium Gruzji – jest to koszt ok. 2000 EUR. Uzyskanie licencji wiąże się z koniecznością opłacenia kosztów doradcy i kosztów oficjalnych (rządowych). Te ostatnie różnią się w zależności od typu licencji i lokalizacji placówki – “poważne przedsięwzięcia” takie jak np. kasyno to wydatek przekraczający 1 000 000 GEL. Organizatorzy loterii, gier bingo itp. muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 15 000 GEL. Opłaty kwartalne to kolejna sprawa – ich wysokość również zależy od rodzaju licencji (co zapewne nie zaskakuje).

Aplikacje o licencje składa się elektronicznie i rozpatrywana jest w ciągu kilku dni roboczych. Oczywiście przed złożeniem wniosku należy zgromadzić odpowiednie dokumenty – m.in. opis produktu, potwierdzenie opłaty licencyjnej, zaświadczenie o niekaralności. Należy też wybrać odp. lokalizację dla naszej firmy (od lokalizacji zależą koszty licencji).

Warto się do całej operacji profesjonalnie przygotować aby ją zakończyć sukcesem. Można też skorzystać z pomocy fachowca – zapraszam :)!

Proszę pamiętać, że oferowanie usług z zakresu branży hazardowej może podlegać ograniczeniom prawnym kraju – siedziby / miejsca zamieszkania adresata usług. Należy każdorazowo zweryfikować.

Zapraszam na zakładkę strony Kancelarii CGO poświęconej działalności hazardowej

Autor

Czym się zajmuję?

Między innymi zakładaniem spółek zagranicznych. Na co dzień doradzam klientom w transakcjach ponadgranicznych w zakresie rozwiązań korporacyjnych, procesowych / arbitrażowych i w sporach gdzie stroną jest podmiot spoza Polski. Dotychczas pomogłem grupie setkom klientów z branż IT, handlowych, produkcyjnych, usługowych o małej, średniej i dużej skali działania.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. z siedzibą w Łodzi.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem michal.gawlak@spolkazagranica.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: