Michał Gawlak

radca prawny

Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi pod numerem ŁD-M-1919. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie podatkowym, w tym międzynarodowym prawie podatkowym.
[Więcej >>>]

Sklep

Spółka za granicą – gdzie ją najlepiej założyć?

Michal Gawlak06 grudnia 2021Komentarze (0)

Spółka za granicą - gdzie ją najlepiej założyćMasz pomysł – założę spółkę za granicą, poza Polską. Ucieknę od nowego ładu, fiskusa i lokalnych problemów. Założę spółkę w Delaware, czy na Cyprze i Malcie.

Zaczynasz szukać informacji w Internecie – znajdujesz oferty rejestracji spółek w Anglii, USA, Gruzji, Zjednoczonych Emiratach…

Gubisz się 🙂

Więc gdzie najlepiej założyć spółkę zagraniczną? Otóż… to zależy!

Od czego?

Od wielu czynników… najpierw zadaj sobie pytanie po co Ci spółka poza Polską. Jeżeli odpowiedź brzmi, żeby zapłacić mniej podatków – zapewne po wszystkim zapłacisz ich więcej.

Czemu?

Bo polskie prawo już teraz, a z pewnością od 2022 r. nie pozwoli Ci legalnie uniknąć opodatkowania dochodu – a nawet jeśli z pozoru tak będzie – ryzykujesz klauzulą (klauzula przeciwku unikaniu opodatkowania).

Jeżeli jednak planujesz rzeczywistą działalność gospodarczą poza Polską – zapewne dysponujesz środkami na poniesienie kosztów jej prowadzenia i taka operacja może przynieść korzystne skutki podatkowe.

Może nawet skorzystasz z regulacji polskiej spółki holdingowej i z czasem sprzedasz swój biznes bez podatku. A może masz inny powód?

Napisz do mnie do wspólnie ocenimy czy spółka za granicą na sens (a jeśli tak to gdzie)!

***

Poczytaj o zakładaniu spółki w:

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: