Kompendium wiedzy i doświadczeń podatkowych #miniblog podatkowy

Michal Gawlak        16 listopada 2018        Komentarze (0)

Dynamika zmian w podatkach jest podobna do dynamiki rollercoastera. Nie ma miesiąca bez nowelizacji, od 2019 r. obowiązywać ma ustawa nowelizująca ustawy podatkowe objętości ponad 450 stron A4! Jak za tym nadążyć? Gdzie szukać odpowiedzi? W przepisach? Polecam czasem rzucić na nie okiem, żeby zobaczyć z czym się mierzymy – np. będąc wspólnikiem sp. z o.o., udzielacie pożyczki swojej spółce to chcecie wiedzieć czy odsetki będą kosztem. Zerkacie więc w przepis i widzicie, że

“Podatnicy, o których mowa w art. 3, dłużnego w części, w jakiej nadwyżka kosztów finansowania dłużnego przewyższa 30% kwoty odpowiadającej nadwyżce sumy przychodów ze wszystkich źródeł przychodów pomniejszonej o przychody o charakterze odsetkowym nad sumą kosztów uzyskania przychodów pomniejszonych o wartość zaliczonych w roku podatkowym do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art 16a–16m, oraz kosztów finansowania dłużnego”.

Proste?

Mój blog poświęcony jest spółkom zagranicznym, ale chcę też spojrzeć na prawo w kraju. Zanim wyjedziemy za granicę, warto dobrze poznać matecznik. Bardzo skomplikowany matecznik.

Poniżej pojawiać się będą linki do poszczególnych wpisów z serii: podatki krajowe – przepisy materialne i procesowe. W mojej praktyce mam do czynienia z postępowaniami podatkowymi, kontrolami, sprawami karnoskarbowymi, a także planowaniem aportów, przekształceń, podniesień kapitału, darowizn itp. – zazwyczaj w perspektywie międzynarodowej. Tym również chciałem podzielić się z odwiedzającymi. Zapraszam!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. z siedzibą w Łodzi.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem michal.gawlak@spolkazagranica.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: