Kamil Cymerman

adwokat

Wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokację w Warszawie. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie podatkowym, w tym międzynarodowym prawie podatkowym.
[Więcej >>>]

Sklep

Kompendium wiedzy i doświadczeń podatkowych #miniblog podatkowy

Kamil Cymerman16 listopada 2018Komentarze (0)

Dynamika zmian w podatkach jest podobna do dynamiki rollercoastera. Nie ma miesiąca bez nowelizacji, od 2019 r. obowiązywać ma ustawa nowelizująca ustawy podatkowe objętości ponad 450 stron A4! Jak za tym nadążyć? Gdzie szukać odpowiedzi? W przepisach? Polecam czasem rzucić na nie okiem, żeby zobaczyć z czym się mierzymy – np. będąc wspólnikiem sp. z o.o., udzielacie pożyczki swojej spółce to chcecie wiedzieć czy odsetki będą kosztem. Zerkacie więc w przepis i widzicie, że

„Podatnicy, o których mowa w art. 3, dłużnego w części, w jakiej nadwyżka kosztów finansowania dłużnego przewyższa 30% kwoty odpowiadającej nadwyżce sumy przychodów ze wszystkich źródeł przychodów pomniejszonej o przychody o charakterze odsetkowym nad sumą kosztów uzyskania przychodów pomniejszonych o wartość zaliczonych w roku podatkowym do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych, o których mowa w art 16a–16m, oraz kosztów finansowania dłużnego”.

Proste?

Mój blog poświęcony jest spółkom zagranicznym, ale chcę też spojrzeć na prawo w kraju. Zanim wyjedziemy za granicę, warto dobrze poznać matecznik. Bardzo skomplikowany matecznik.

Poniżej pojawiać się będą linki do poszczególnych wpisów z serii: podatki krajowe – przepisy materialne i procesowe. W mojej praktyce mam do czynienia z postępowaniami podatkowymi, kontrolami, sprawami karnoskarbowymi, a także planowaniem aportów, przekształceń, podniesień kapitału, darowizn itp. – zazwyczaj w perspektywie międzynarodowej. Tym również chciałem podzielić się z odwiedzającymi. Zapraszam!

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: