Kamil Cymerman

adwokat

Wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokację w Warszawie. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie podatkowym, w tym międzynarodowym prawie podatkowym.
[Więcej >>>]

Sklep

CFC w Polskim Ładzie

Kamil Cymerman24 maja 2022Komentarze (0)

Jeśli masz spółkę zagraniczną to pamiętaj o tym, że mogą dotyczyć Cię zmiany wynikające z polskiego ładu.

Co musisz niezwłocznie zrobić: analizę czy powstanie obowiązek podatkowy z CFC.

Jak działa CFC:

 1. Raje podatkowe – 19% od dochodu;
 2. Dochód pasywny (w tym marketing i dochód od podmiotów powiązanych) – 19% dochodu o ile spełniono kryterium kontroli i faktyczny podatek niższy o 25% od stawki 19% CIT;
 3. Spółki wydmuszki (spółki bez aktywów i kosztów zatrudnienia, z wysokim obrotem) – 19% od dochodu o ile spełniono kryterium kontroli i faktyczny podatek niższy o 25% od stawki 19% CIT;
 4. Spółki z aktywami (spółki z określonymi aktywami ale niskim dochodem co do określonej kategorii przychodów) – 8% wartości określonych aktywów ile spełniono kryterium kontroli i faktyczny podatek niższy o 25% od stawki 19% CIT.

Rozważ zamówienie raportu:

 1. Wstępny Raport podlegania CFC – odpowiadasz na moje pytania, dostaniesz odp. z informacją: prawdopodobnie CFC, prawdopodobnie brak CFC;

Czemu tak?

Konstrukcja przepisu zmusza do hipotetycznych wyliczeń podatku – to wymaga dokładnej analizy dokumentacji rachunkowej podmiotu zagranicznego. Jeśli nie masz dokumentacji – wtedy warto pomyśleć czy Twoja struktura jest gotowa na CFC w polskim ładzie.

Zapraszam na: https://spolki.cgolegal.pl/uslugi-offshore/pozostale-uslugi-offshore/audyt-cfc/

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: