Kamil Cymerman

adwokat

Wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokację w Warszawie. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie podatkowym, w tym międzynarodowym prawie podatkowym.
[Więcej >>>]

Sklep

Zmiana siedziby spółki z UK z uwagi na Brexit

Kamil Cymerman07 stycznia 2019Komentarze (0)

Masz spółkę w UK? Zastanawiałeś się co stanie się w momencie gdy spełni się koszmar racjonalnych Brytyjczyków – tj. twardy Brexit?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pytanie o spółkę w UK, wymusza to pochylenie się nad konsekwencjami Brextiu. Czy to Cię w ogóle dotknie? W Internecie można znaleźć wiele uspakajających artykułów wskazujących, że Twoje pensje dyrektorskie nie są zagrożone (a bo reguluje je umowa o unikaniu podwójnego opodatkowana a nie Traktaty UE). Argumentuje się, że gospodarka wysp rośnie, a ich system prawno-podatkowy dostosuje się do zmian. Czy jednak aby na pewno Brexit nie wpłynie negatywnie na Twój biznes?

Czy znasz ustawę – ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranych? Zerknij w jej art. 5. A zastanawiałeś się co z VAT? Zerknij tutaj: https://www.gov.uk/government/publications/vat-for-businesses. Pomyśl, co z całą masą innych regulacji – np. Parent Subsidiary Directive lub RODO.

Widzisz, że to wcale nie takie oczywiste? A może warto przenieść siedzibę spółki z UK to Irlandii? Irlandia ma niską stawkę podatku CIT (12,5%) – niższą niż podatek CIT w UK (20%). Co prawda wynagrodzenia dyrektorskie opodatkowane są stawką 20% PIT w Irlandii, zwolnione jednak będą z podatku w Polsce. Nadto – przewiduje się liczne opcje odliczeń od podatku.

Jeżeli masz wątpliwości – skontaktuj się ze mną. Na hasło Brexit poświecę Ci kilka minut, które pozwolą ustalić, czy powinieneś obawiać się wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE w modelu „no deal”.

Zapraszam też na stronę kancelarii CGO – zerknij na https://spolki.cgolegal.pl/uslugi-offshore/pozostale-uslugi-offshore/czy-brexit-wplynie-na-spolki-w-uk/

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: