Zmiana siedziby spółki z UK z uwagi na Brexit

Michal Gawlak        07 stycznia 2019        Komentarze (0)

Masz spółkę w UK? Zastanawiałeś się co stanie się w momencie gdy spełni się koszmar racjonalnych Brytyjczyków – tj. twardy Brexit?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pytanie o spółkę w UK, wymusza to pochylenie się nad konsekwencjami Brextiu. Czy to Cię w ogóle dotknie? W Internecie można znaleźć wiele uspakajających artykułów wskazujących, że Twoje pensje dyrektorskie nie są zagrożone (a bo reguluje je umowa o unikaniu podwójnego opodatkowana a nie Traktaty UE). Argumentuje się, że gospodarka wysp rośnie, a ich system prawno-podatkowy dostosuje się do zmian. Czy jednak aby na pewno Brexit nie wpłynie negatywnie na Twój biznes?

Czy znasz ustawę – ustawa z dnia 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranych? Zerknij w jej art. 5. A zastanawiałeś się co z VAT? Zerknij tutaj: https://www.gov.uk/government/publications/vat-for-businesses. Pomyśl, co z całą masą innych regulacji – np. Parent Subsidiary Directive lub RODO.

Widzisz, że to wcale nie takie oczywiste? A może warto przenieść siedzibę spółki z UK to Irlandii? Irlandia ma niską stawkę podatku CIT (12,5%) – niższą niż podatek CIT w UK (20%). Co prawda wynagrodzenia dyrektorskie opodatkowane są stawką 20% PIT w Irlandii, zwolnione jednak będą z podatku w Polsce. Nadto – przewiduje się liczne opcje odliczeń od podatku.

Jeżeli masz wątpliwości – skontaktuj się ze mną. Na hasło Brexit poświecę Ci kilka minut, które pozwolą ustalić, czy powinieneś obawiać się wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE w modelu “no deal”.

Zapraszam też na stronę kancelarii CGO – zerknij na https://spolki.cgolegal.pl/uslugi-offshore/pozostale-uslugi-offshore/czy-brexit-wplynie-na-spolki-w-uk/

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek sp. k. z siedzibą w Łodzi.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem michal.gawlak@spolkazagranica.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: